Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади

Виховна робота

Учасники пішохідного марафону вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Дощем і снігом небеса ридали,
Летіли кулі снайперські в серця,
Небесна Сотня в небо відлітала
У вічність, до Небесного Отця!...

                                Британ Галина

 

Ще не висохнули сльози України за Героями Небесної Сотні, а минуло вже сім років. Вся країна 20 лютого згадує і схиляє голови в смутку за загиблими героями Майдану, які ціною власного життя змінили хід історії нашої держави. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли наш народ продемонстрував свою єдність, гідність і прагнення до свободи.

Вже стало традицією в ці скорботні дні станцією юних туристів «Обрій» ініціювати проведення пішохідного марафону, присвяченого пам’яті загиблого земляка – Миколи Дзявульського, освітянина з Шепетівщини, який активно пропагував дитячо-юнацький туризм і був одним із перших, хто загинув на Майдані від кулі снайпера. Захід проходив за підтримки відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади.

Цьогоріч патріотичний марафон відбувся під гаслом «Вдячні за свободу». Учасниками заходу були здобувачі освіти та педагоги закладів загальної середньої освіти, вихованці та керівники гуртків станції юних туристів «Обрій» Полонської громади. На певних ділянках маршруту кількість марафонців сягала майже сотні. Загальна протяжність становила 30 кілометрів і проходила за маршрутом «м. Полонне – с. Новоселиця – с. Варварівка – с. Велика Березня –  м. Полонне».  

Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні учнівська молодь хвилиною мовчання вшанувала пам’ять загиблих, поклала квіти та запалила лампадки. Олійник Ярослав, вчитель історії Полонської гімназії, керівник гуртка станції юних туристів «Обрій», поділився своїми спогадами про трагічні дні на Майдані.

Під час пішохідного марафону учасники мали дві зупинки: їх гостинно зустрічали у Новоселицькій та Великоберезнянській загальноосвітніх школах      І-ІІІ ступенів. Під час перерв на відпочинок здобувачі освіти мали змогу зігрітися чаєм, посмакувати тістечками, а також скуштувати гарячий обід. Впродовж усього маршруту школярі підтримували свій дух, виконуючи Державний Гімн України, патріотичні пісні українських гуртів та вигукуючи: «Слава Україні!», «Героям Слава!», «Слава нації!», «Смерть ворогам!», «Україна понад усе!».  

Своєю участю в пішохідному марафоні учнівська молодь вкотре пересвідчилась, що події на Майдані стали символом боротьби, утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу свободу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі...
        

І кожен із них вартий посмертної шани і вічної пам?яті.

 

Небесній Сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,
   І в мирі, Господи, прийми до себе.

День Героїв Небесної Сотні в Новоселицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Він назавжди увійде в історію України, як символ жертовності, патріотизму та героїзму…

Переглянути відео

 

 

 

Здобувачі освіти Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні у 2021 році

 

Переглянути відео

 

 

 

 

Посвята в барвінчата

05 лютого відбулася визначна подія для учнів других класів Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, вони стали жителями країни Барвінчат.

Готуючись до посвяти, діти вивчали правила барвінчат, дізнавалися про свій родовід, свою школу, вивчали історію рідного міста й України, розучували українські пісні.

Для того, щоб стати повноправними жителями країни Барвінкової – барвінчатами – діти повинні знати усі закони країни і в цьому їм допомогло сонечко. Граючи у веселі ігри, відгадуючи загадки, танцюючи та співаючи, другокласники отримували промінчики із барвінковими законами. 

Учні 4-х класів підготували для молодших друзів відео вітання, а наприкінці свята пов’язали другокласникам кольорові хустинки як символ країни Барвінчат.

З цього часу другокласники освітнього закладу є членами "Країни Барвінкової".

                                                                                                                      За матеріалами Полонської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Відбулася онлайн конференція до Дня пам’яті Героїв Крут

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1918-1921 років. Україна 29 січня вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. 

В цей день станцією юних туристів «Обрій» було організовано та проведено онлайн конференцію на тему «Бій під Крутами – бій за майбутнє України». 

Спікерами заходу були керівники гуртків, фахові вчителі історії, вихованці закладу позашкільної освіти та студенти. Під час конференції учасниками було висвітлено та обговорено такі питання: «Крути жертовна трагедія чи перемога?», «На скільки добровільною була участь молоді у битві?», «Яким було відношення Центральної ради до формування збройних сил України?», «Як склалось життя учасників після битви?».

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. В масштабах всесвітньої історії ця битва невелика. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.

Тож нехай пам’ять про наших героїв, які загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

По завершенню конференції, вихованці гуртків станції юних туристів «Обрій» на знак вшанування пам’яті Героїв Крут продекламували вірш  Павла Тичини «Пам’яті тридцяти (1918)»

 

На Аскольдовій Могилі
Український цвіт – 
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.

 

                                                                                                                   За матеріалами станції юних туристів «Обрій»

Героїчні сторінки в історії українського народу

В Прислуцькому НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» пройшли Дні Державності, присвячені подіям, які стали символом боротьби за незалежність і початком творення нової України – Дню Соборності, Дню пам’яті Героїв Крут.

З метою виховання у школярів почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам’яті борців за незалежність України в освітньому закладі було проведено творчий конкурс «Вишиваю долю українським словом», конкурс малюнків «Я люблю Україну», флеш моб «Українкою я народилася...», організована виставка літератури «Україна: шлях до незалежності», екскурсія до історико-краєзнавчого музею школи «Моє село – краплинка України». Також здобувачі освіти писали «Листи у майбутнє», в яких поділилися своїми думками та мріями, разом з цим, висловили свій біль і переживання за долю країни.

Ці заходи вкотре нагадали всім про те, якою ціною здобуто свободу нашої країни. Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв! Зростаємо з пам’яттю про героїчне минуле і з любов’ю до рідної землі!


За матеріалами Прислуцького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»

 

 

План заходів з відзначення Дня пам’яті  Героїв Крут в закладах освіти Полонської громади в 2020-2021 навчальному році