людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади

Український клуб "Картата хустинка"

Український клуб “Картата хустинка”  створений для всіх охочих і, насамперед, для внутрішньо переміщених осіб. Мета - підвищити мотивацію кожного щодо вдосконалення рівня української мови, поліпшити їхні  розмовні навички, ознайомити з тими ресурсами, які можна використовувати для переходу на українську.

Заняття у клубі проводять вчителі української мови закладів освіти Полонської територіальної громади. Мета цієї ініціативи – дати можливість оволодіти українською тим, хто з різних причин знає її недостатньо добре.

Навчальний курс складається з 28 годин. Заняття відбуваються раз на тиждень. Курси не схожі на шкільні чи університетські уроки: викладачі скоріше допомагають долати мовний бар'єр, використовуючи літературу, культуру, історію. Але й не обходиться без вивчення граматики, морфем чи синтаксису. Навчання тут добровільне, ніхто нікого не змушує.

У клубі створене мовне середовище, комфортне, відкрите, толерантне, яке дуже часто людина не може отримати в своєму місті, від своїх колег чи навіть в сім’ї. Тут ви зможете знайти розуміння і підтримку, а також подолати мовний бар’єр.

Якщо ви ще не відвідали наш розмовний клуб, чекаємо саме на Вас. Заняття проходять у приміщенні Полонської гімназії, п’ятниця 11.00!

Координатор: Вельгас Лариса Володимирівна 097-647-41-63

07.05.2022 року відбулося перше заняття розмовного клубу «Картата хустинка». Програму клубу підготувала професійна спільнота вчителів української мови та літератури Полонської ОТГ для широкого кола слухачів, зокрема, для тих, хто прагне отримати базові знання з української мови та вдосконалити своє мовлення!

На першому занятті вчитель Полонської гімназії Наталія Огойко розповіла про історію зародження української мови та навчила слухачів правильно вживати числівники на позначення часу. Так сталося, що в нашому мовленні часто переважають скальковані з російської мови форми позначення часу. Але вони є помилковими. Українська мова має власні, особливі, форми позначення часу, де слухачі мали змогу дізнатися про них та повправлятися у правильному вживанні.

Матеріали заняття 07.05.2022

13.05.2022 року відбулося друге заняття розмовного клубу з теми “Лексична помилка. Культура спілкування.” Які помилки ми допускаємо у щоденному спілкуванні українською мовою, та як навчитися говорити правильно розповіли вчителі Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Корніюк Олена Миколаївна та Ткач Алла Василівна.

Слухачі практикували навички говорити українською правильно, розбирали словесні формули мовного етикету, підняли  важливу тему  про суржик та культуру спілкування. Якщо вирішили вивчити українську мову, не бійтеся помилятись або мати кумедний вигляд, як вам часто здається. Ви вчитеся говорити, це абсолютно нормально. Читайте, пишіть, дивіться фільми українською. Але головне - говоріть нею.

Матеріали заняття 13.05.2022 року

Наступне заняття відбудеться 20.05.2022року в приміщенні Полонської гімназії, об 11.00. Тема заняття -  “Мовні скарби українського народу”.

Чекаємо усіх охочих відвідати  заняття клубу!