Робота з обдарованими дітьми

здібності, обдарування,
таланти своїх вихованців.

В.Сухомлинський

У Державній національній програмі «Освіта (Україна XXIст.)» серед пріоритетних напрямів реформування шкільної освіти визначено: «...своєчасне виявлення ранньої обдарованості, забезпечення умов для розвитку талановитих дітей». Гордістю освітньої системи України є унікальна практика підтримки обдарованих дітей і молоді та заохочення їх до творчості. Успішне функціонування цієї системи підтримується і у громаді, і з кожним роком ми примножуємо напрацювання в цьому напрямку.

Сучасна система освіти має забезпечити всі умови для всебічного розкриття потенціалу обдарованої особистості, створити такі можливості, щоб учень міг стати суб'єктом самовиховання, самоосвіти, саморозвитку.

Реалізуючи поставлену проблему, відділ освіти, молоді та спорту своїми основними завданнями вважає створення ситуації зацікавленості всіх закладів освіти громади у всебічному розвитку талантів, пошуку, виявленні, розвитку і підтримці обдарованих дітей, спрямування педагогічного процесу на вибір таких форм, змісту, методів, засобів навчання та виховання, за яких розвиватиметься творча особистість.

З метою створення умов для навчання та розвитку обдарованих і здібних дітей у Полонській громаді функціонує мережа закладів освіти: 15 закладів загальної середньої освіти (з них 2 опорних заклади з 6 філіями), 9 закладів дошкільної освіти та 11 дошкільних відділень при закладах загальної середньої освіти, 4 позашкільні навчальні заклади. Це дає можливість створити умови для задоволення потреб та запитів обдарованої учнівської молоді, а також виявляти здібності та обдарування дітей з молодшого дошкільного віку.

Обдаровані діти мають широкий вибір різних видів занять не лише в школі, а й в позашкільних закладах освіти. Функціонує 4 позашкільні заклади: БТШ, СЮТур «Обрій», дитяча спортивна школа та культурно-освітній цент польської національної меншини, в яких позашкільною освітою охоплено 1352 вихованці у 66 секціях та гуртках різноманітного спрямування.

Нормативно-правова база

Обдарована молодь - запорука майбутнього нашої країни!

Обдарована молодь - запорука майбутнього нашої країни! Відзначення здобутків юних дарувань стало традиційним в громаді. Не став винятком і цей нелегкий 2022-2023 навчальний рік і як підсумок 18 травня 2023 року, в День вишиванки, проведено свято вшанування обдарованих учнів та їх наставників – «Зоряний олімп 2023».

13:56 19.05.2023

Рейтингова таблиця виступу команд закладів освіти громади у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в 2021-2022 н.р.

Рейтингова таблиця виступу команд закладів освіти громади у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в 2021-2022 н.р.

11:28 19.05.2022