Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади

Дошкільна освіта

Оновлено Базовий компонент дошкільної освіти

Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні, затверджено 12 січня 2021 року. Відповідний наказ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти. 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.01.2021 року №33 «Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) нова редакція»
 

 

 

Привітання з Всеукраїнським Днем дошкілля

Шановні вихователі та працівники закладів дошкільної освіти!

Сердечно вітаю вас з професійним святом – Всеукраїнським Днем дошкілля!
Найщиріші слова подяки висловлюю всім працівникам закладів дошкільної освіти Полонської громади за віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і професіоналізм.

Бути вихователем – це справжнє мистецтво, обране покликом серця, щоденна наполеглива й натхненна праця, що збагачує світ знаннями, милосердям та людяністю. Вам, педагоги дошкільної освіти, довірене найдорожче та найцінніше, що є в людини – чисті дитячі серця та душі. Саме Ви щодня відкриваєте своїм вихованцям двері в прекрасний та безмежний світ знань, даруєте їм радість пізнання нового.
Бажаю вам міцного здоров’я, успішного втілення творчих ініціатив, щоб кожен ваш день був наповнений радістю від спілкування з дітьми. Хай душевна теплота, якої ви зігріваєте своїх вихованців повернеться до вас сторицею. Нехай професіоналізм і набутий практичний досвід допомагають вам реалізовувати сучасні освітні програми, життя буде сповнене незгасною енергією, любов’ю вихованців, а ваші домівки будуть наповнені щастям, добром, злагодою.
Хай найвищою нагородою для вас буде людська шана і подяка!

 

                                                                                                                                        Віталій Сітарський, начальник відділу освіти,
                                                                                                                                        молоді та спорту виконавчого комітету
                                                                                                                                        Полонської міської ради
 

Триває прийом заявок на конкурс «Директор 2020: краща практика»

Майже 200 директорів закладів освіти подали заявки на участь у І Всеукраїнському конкурсі для керівників закладів освіти «Директор 2020: краща практика».

Конкурсна робота може бути про освітнє середовище закладу освіти, оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, налагодження роботи з працівниками закладу, управлінські процеси.
Заявки для участі в конкурсі приймають до 01 жовтня 2020 року.
Директорів-переможців визначатимуть у двох категоріях:
- «Дошкільна освіта».
- «Загальна середня освіта».
Зауважте, що роботи, які надходять на конкурс, модерує журі. Заявки, що не відповідають вимогам Положення про конкурс, журі відхиляє.
Докладніше з умовами проведення І Всеукраїнського конкурсу для керівників закладів освіти «Директор 2020: краща практика» можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/2YeWDuL

                                               За матеріалами сайту
                                              «Державна служба якості освіти України»

 

 

 

 

Готуємось до першого дня дитини у дитячому садку: рекомендації для батьків

Що варто зробити заздалегідь аби перший день у закладі дошкільної освіти був для дитини гарним досвідом, а не стресом?
Команда підтримки реформ Міністерства освіти і науки України підготувала рекомендації для батьків щодо адаптації дитини до дитячого садка.

Щоб адаптація була простішою, варто починати її ще до початку навчання. За 1-2 місяці варто:
1. Розповідати про садок в ігровій формі або через казку. Пограйте зі своїм малюком його улюбленими героями, змоделюйте перший день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоції відчуватиме.
2. Пояснювати розпорядок дня всієї сім’ї та дати зрозуміти, чим займатимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок - це як робота для батьків.
3. Показати будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів пройтись цим маршрутом, погуляти поруч, щоб дорога до садка стала знайомою для дитини.
4. Говорити правду: не варто прикрашати дійсність та обіцяти, що в дитини завжди буде дуже веселий настрій чи завжди буде улюблена їжа. Розказувати, що буде цікаво, будуть друзі тощо. Проговорити, що емоції можуть бути різні: буде і радісно, а інколи і сумно.
5. Придумати ритуал прощання: обійми, кулачок, гасло тощо.
6. Запевнити дитину, що Ви щодня забиратимете її з дитячого садку.

                                                                                                                                      За матеріалами сайту
                                                                                                                                       Міністерства освіти і науки України

 

Дорожня карта організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році: інструктивно-методичні рекомендації

Міністерством освіти і науки розроблені інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році.
Для роботи дитячих садків у 2020/2021 навчальному році обов’язково мають бути заплановані дії щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщенні.

Рішення щодо відновлення діяльності та функціонування ЗДО ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що залежить від статистики захворюваності у регіоні. За сприятливої ситуації у регіоні дитячі садки працюють у звичайному режимі, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. За створення таких умов відповідають засновники та керівники закладів.
Відповідно до Закону України "Про освіту" усім закладам освіти надано автономію в організації освітнього процесу, орієнтуючись на попередній досвід, аналіз результатів своєї роботи в минулому навчальному році та усі наявні рекомендації.
Наголошено, що при організації освітньої діяльності вихователям варто звертати увагу, що діяльнісний підхід є основою для досягнення цілей розвитку дітей різного віку, застосовувати його потрібно так, щоб це було природньо та органічно до їхніх потреб та інтересів.
Поряд із традиційними формами роботи з батьками чи законними представниками дитини (опитування, співбесіди, консультації, засідання батьківського комітету, конкурси тощо), можна застосовувати інноваційні, а саме: "Буккросинг", "Дерево цілей" або "Дерево розвитку групи" та "Батьківська скринька", а також впроваджувати дистанційні форми спілкування.
Необхідною умовою для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, крім корекційно-розвиткових послуг та психолого-педагогічного супроводу, є створення універсального дизайну та розумного пристосування будівель, приміщень та прибудинкових територій, в тому числі створення ресурсної кімнати.
Впровадження дистанційних форм спілкування з батьками на онлайн-платформах та використання мобільних додатків є також прийнятним для дитсадків. Чітко зазначено тривалість і кратність роботи вихователя з дитиною за комп'ютером та гаджетами відповідно до віку і особливостей дитини.
Невід'ємною складовою роботи ЗДО у 2020/2021 навчальному році залишається підвищення кваліфікації педагогічних працівників за різними формами та видами.
МОН у 2020/2021 н. р. продовжуватиме роботу з координації діяльності закладів дошкільної освіти в умовах карантинних заходів, спричинених COVID-19.
З наказом Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 року №1/9-411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році» можна ознайомитися за посиланням нижче
https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-organizaciyi-diyalnosti-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-u-20202021-navchalnomu-roci

                                                                                                                                                      За матеріалами сайту
                                                                                                                                                      Міністерства освіти і науки України